Fiten miał 21,6 mln zł obrotów w handlu energią na EXAA w 4,5 miesiąca

Spółka Fiten sprzedała i kupiła energię elektryczną na giełdzie EXAA Energy Exchange Austria w okresie od 13 kwietnia 2013 roku do 30 sierpnia 2013 roku włącznie, a wartość transakcji wynosi ok. 21,61 mln zł, poinformowała firma.

Łączna wartość transakcji (sprzedaży i zakupu energii elektrycznej) zawartych przez Fiten na giełdzie EXAA Energy Exchange Austria oznacza przekroczenie wartości 5 proc. przychodów spółki z ostatnich czterech pełnych kwartałów kalendarzowych i tym samym, transakcje zostały uznane przez spółkę za istotne.

Zdaniem zarządu Fiten, realizacja kontraktów zawartych przez Fiten na giełdzie EXAA Energy Exchange Austria w tym okresie może mieć w przyszłości wpływ na wyniki finansowe.

Fiten podał też, że od 3 czerwca 2013 roku do 31 sierpnia 2013 roku włącznie zawarł z kontrahentem zajmującym się hurtowym handlem energią elektryczną, z siedzibą w Warszawie transakcje zakupu energii o wartości 21,59 mln zł, co powoduje przekroczenie wartości 5 proc. przychodów spółki. Tym samym transakcje te zostały uznane za istotne i także mogą mieć w przyszłości wpływ na wyniki finansowe Fiten.

 

MZ
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here