Firmy GreenEvo z premierem na Polsko-Mołdawskim Forum Gospodarczym

Firmy GreenEvo wzięły udział w Polsko-Mołdawskim Forum Gospodarczym z udziałem premiera Donalda Tuska oraz premiera Mołdawii Iurie Leanca. To największe i najważniejsze przedsięwzięcie o charakterze biznesowym w 2014 roku pomiędzy naszymi krajami.

Jednym z wiodących tematów forum były odnawialne źródła energii. W trakcie spotkania przedstawiono ofertę polskich firm – laureatów GreenEvo w tym obszarze. GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja krajowych przedsiębiorców działających w obszarze technologii środowiskowych na zagranicznych rynkach.

Jedna z firm, laureatów konkursu GreenEvo – Asket podpisała z Mołdawską Akademią Nauk list intencyjny w sprawie wprowadzenia na rynek mołdawski polskich technologii do gospodarki paliwowo-energetycznej opartej na biomasie niedrzewnej.

Polsko-Mołdawskie Forum Gospodarcze odbyło się 28 marca w Kiszyniowie, stolicy Mołdawii. W wydarzeniu – oprócz laureatów GreenEvo (firmy Asket oraz URSUS S.A.) , ze strony polskiej wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, a ze strony mołdawskiej – administracji centralnej, władz samorządowych oraz liczne grono przedsiębiorców mołdawskich.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here