Firmy GreenEvo z misją gospodarczą w USA

14 firm GreenEvo weźmie udział w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych (16-22 listopada). Wydarzenie odbywa się pod hasłem Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji (Polish-American Innovation Week – PAIW).

– To doskonała okazja, by pokazać potencjał polskich, zielonych firm. Liczę, że nasze krajowe technologie środowiskowe spotkają się z zainteresowaniem inwestorów i być może zaowocują nowymi kontraktami – komentuje minister środowiska Maciej Grabowski.

Tydzień Innowacji będzie obejmować cykl konferencji, debat, wykładów i wydarzeń towarzyszących. Celem przedsięwzięcia jest dalsze pogłębienie współpracy amerykańskich i polskich partnerów – przedstawicieli rządu, biznesu i nauki. Inicjatywa ma się także przyczynić do wzmocnienia wizerunku Polski, jako kraju innowacyjnego, a polskich przedsiębiorców, jako wartościowych i wiarygodnych partnerów dla firm amerykańskich.

Program Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji koncentruje się w obrębie trzech miast: Los Angeles, San Francisco (Berkley) oraz Palo Alto (Stanford). Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali, między innymi, przedstawiciele administracji amerykańskiej, w tym władze San Francisco i Los Angeles, a także przedstawiciele Departamentu Stanu i Departamentu Handlu.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z: Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Gospodarki, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędem Patentowym i innymi instytucjami, których celem jest promocja polskiej innowacyjności w różnych obszarach.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here