Finadvice Polska nie dostanie odszkodowania od gminy Krzywin


Finadvice Polska nie dostanie odszkodowania od gminy Krzywin – Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił wniosek firmy, która chciała w sumie 183 mln zł za wycofanie przez gminę zgody na budowę farmy wiatrowej – informuje PAP.

Jak informuje PAP, sąd oddalił wniosek, ponieważ podpisanie listu intencyjnego nie jest zawarciem umowy na realizację inwestycji, nie były w nim konstruowane prawa i obowiązki, z których można wywodzić skutki. Zatem według sądu domaganie się odszkodowania jest niezasadne. Wyrok nie jest prawomocny.

Finadvice Polska chciało w gminie Krzywiń zbudować farmę wiatrową składającą się z 19 elektrowni. Podpisano list intencyjny, następnie uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego i inwestor był pewien, że wkrótce jego projekt zostanie zrealizowany. Jednak mieszkańcy gminy zaskarżyli plan, który ostatecznie został przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylony. Rada Gminy, której skład w międzyczasie zmienił się, nie zgodzili się na budowę farmy wiatrowej.

W lipcu 2012 roku Finadvice złożyło w Sądzie Okręgowym w Poznaniu pozew przeciwko gminie na niemal, w którym domagało się ponad 3 mln zł za poniesione już koszty, a ponad 180 mln zł za utracone zyski, które firma mogłaby czerpać z wiatraków do 2039 roku.

Redakcja reo.pl

źródło: cire.pl za PAP
 

Farma wiatrowa, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here