Farma wiatrowa Wróblew sprzedana


China-CEE Fund oraz Enlight Renewable Energy i Geo Renewables zamknęły sprzedaż wybudowanej i oddanej niedawno do użytku, farmy wiatrowej Wróblew. Na razie nie wiadomo, kto kupił farmę.

China-CEE Fund i Enlight Renewable Energy nabyły 51 proc. udziałów we wrześniu 2014 r. od GEO Renewables. Jak informują inwestorzy, sprzedaż przyniosła 1,8 zwrotu cash-on-cash po bardzo krótkim okresie inwestycji, liczonym od 2 października do 19 grudnia 2014 r.

Na farmie wiatrowej Wróblew pracują turbiny o zainstalowanej mocy 36 MW, których wartość odtworzeniową można szacować na ok. 200 mln zł. Z uwagi na zapisy o konieczności zachowania poufności na tym etapie transakcji China-CEE Fund nie może ujawnić kupującego.

– Strategia China-CEE Fund zakłada zwykle długoterminowe zaangażowanie w projekty, jednak połączenie korzystnej oferty sprzedaży oraz klauzuli drag-along w zapisach ładu korporacyjnego sprawiły, że podjęliśmy decyzję o wyjściu w tym momencie – powiedział Rafał Andrzejewski, Dyrektor Inwestycyjny CEE Equity Partners. – Sektor energetyczny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wciąż jest jednym z naszych priorytetów – dodał.

China-CEE Fund pozostaje aktywnie zaangażowany we współpracę z Enlight Renewable Energy i GEO Renewables w zakresie ukończenia pozostałych wspólnych projektów, co powinno mieć miejsce w najbliższych miesiącach. Obecne portfolio obejmuje projekty o łącznej zainstalowanej moc od 74 do 178 MW, co jest uzależnione od terminu ich ukończenia.

Redakcja reo.pl

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here