Esperotia Energy Investments rozpoczyna budowę biogazowni

Działająca w branży odnawialnych źródeł energii Esperotia Energy Investments, spółka notowana na rynku NewConnect od lipca 2012 r., poinformowała o podpisaniu przez jej spółkę zależną Carbo Bio Sp. z o.o. umowy z Funduszem Inwestycyjnym. Dzięki temu podmiot ten będzie posiadał środki finansowe, które przeznaczy na budowę biogazowni rolniczej w Świdwinie.

Carbo Bio Sp. z o.o. otrzyma od Funduszu finansowanie dłużne, które pozwoli spółce na całościowe sfinansowanie budowy biogazowni rolniczej. Spółka miała już wybranego wcześniej Generalnego Wykonawcę dla tego projektu i dzięki pozyskanemu finansowaniu wkrótce rozpocznie się budowa.

– Po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć inwestora zainteresowanego tym sektorem w Polsce, co nie było łatwe ze względu na sytuację prawną branży. Fundusz jest gotowy finansować również kolejne projekty realizowane przez nas w Polsce i w Bułgarii – mówi Agnieszka Król, prezes Zarządu Spółki Esperotia Energy Investments.

Generalnym Wykonawcą biogazowni w Świdwinie będzie czeska firmą B&B systems plus, a szacunkowa wartość budowy wyniesie ok. 6 mln euro. B&B systems plus specjalizuje się w generalnym wykonawstwie elektrowni fotowoltaicznych, systemów fotowoltaicznych, biogazowni rolniczych oraz linii do produkcji pelletu. Firma ta realizuje projekty m.in. w Czechach, Polsce, Słowacji, Rumunii, Macedonii, Serbii oraz na Ukrainie.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here