ERG Renew kupiło farmę wiatrową o mocy 24 MW

ERG Renew przejęło za 39 mln euro od PAI (Polish Alternative Investments) RES Sp. z o.o. 100 proc. udziałów w polskiej spółce celowej, która zrealizuje projekt farmy wiatrowej Słupia o docelowej mocy 24 MW.

Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony pod koniec 2015 roku. Szacowany roczny uzysk energii z parku wiatrowego wyniesie ponad 62 GWh.

Przy nabyciu dwóch farm wiatrowych w Polsce doradzała firma prawnicza Dentons. Wcześniej w tym roku Dentons doradzał ERG Renew w przejęciu od Ojeocan Management 100 proc. udziałów w Hydro Inwestycje Sp. z o.o. w kwocie 23 mln euro. Spółka ta buduje park elektrowni wiatrowych o mocy 14 MW w gminach Szydłowo i Stupsk. Wartość transakcji obejmuje koszty budowy projektów wiatrowych i wartość przedsiębiorstwa. Prace nad farmą wiatrową będą trwały do końca roku, a projekty w fazie operacyjnej osiągną moc na poziomie 36 GWh rocznie.

Dzięki najnowszym przejęciom, łączna moc projektów wiatrowych ERG Renew, które są w fazie budowy w Polsce, wyniesie 80 MW. Planuje się, że wszystkie projekty osiągną fazę operacyjną do końca 2015 roku.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here