Energooszczędne propozycje na święta


Święta za progiem, już najwyższa pora na kupowanie prezentów. Szukanie pomysłu na to, co komu ofiarować, często nastręcza poważnych problemów. Upominki oczywiście powinny być przemyślane, przydatne i dopasowane do zainteresowań obdarowywanej osoby. A co ciekawego można sprezentować osobom zainteresowanym energooszczędnymi technologiami i ekologią?

Wbrew pozorom możliwości jest całkiem wiele. Nie można wprawdzie powiedzieć, że polski rynek jest przesycony ekologicznymi gadżetami, ale wystarczy poświęcić odrobinę czasu, by znaleźć coś interesującego. Najlepszą drogą jest szukanie prezentu w Internecie. Redakcja reo.pl natrafiła w ten sposób na sporo ciekawych propozycji.

Dla podróżnika

Osoby szukające prezentu dla dynamicznego, wiele podróżującego miłośnika energooszczędnych technologii z pewnością zainteresują się sprzętem oferującym możliwość ekologicznego ładowania urządzeń mobilnych. Ciekawym przykładem tego typu zapasowego akumulatora jest ładowany solarnie Beetle. Jego kompaktowe rozmiary i funkcje dodatkowe (wbudowana minilatarka) sprawiają, że jest szczególnie przydatny w podróży. Jednak jeśli pojemność oferowana przez tę – dosyć niewielką – baterię okaże się niewystarcząjaca, warto zapoznać się z eleganckim przenośnym bankiem energii Cobra. Jego rozmiary wprawdzie nie ułatwiają przenoszenia, ale wynagradza to wysoka efektywność panelu solarnego (radzi sobie całkiem dobrze nawet w wyjątkowo mało słoneczne dni).

Propozycją dla bardziej zaawansowanych podróżników może być Albatros – rozwijany panel słoneczny. Ten gadżet to już nieco poważniejszy wydatek, ale jego funkcjonalność rekompensuje wysoką cenę.

Rozwiązaniem pośrednim może być Dual Charger. Ta rozkładana, zasilana energią słoneczną ładowarka, współpracuje z większością popularnych modeli telefonów komórkowych i jest dosyć wygodna do przenoszenia.

Z pewnością przydatnym urządzeniem w każdej podróży (a nawet niekiedy w domu) okaże się Barracuda – ładowana solarnie lub korbkowo latarka LED. Jest w pełni wodoodporna, więc szczególnie spodoba się miłośnikom turystyki wodnej.

Do domu

Sprzęt domowy pochłania ogromne ilości energii – warto o tym pamiętać planując świąteczne zakupy. Również w tej kategorii znajdziemy nie najgorszy wybór energooszczędnych gadżetów. Ciekawym pomysłem może być podarowanie komuś zegara wodnego. Atomic Clock nie wymaga żadnych baterii – wystarczy co 4 tygodnie wymienić w nim wodę. Do tego jest niemal bezobsługowy – sam aktualizuje godzinę i datę poprzez RDS. Osobom przywiązanym do tradycji bardziej spodoba się Retro Clock – połączenie klasycznego stylu z systemem ekologicznej energii wodnej.

Innym przykładem prezentu przydatnego w domu może być Spider. Ta niepozorna lampka LED-owa jest wyposażona w wydajny system ładowania energią słoneczną. Jest też bardzo wygodna – bez problemu można ją zamontować w dowolnym miejscu.

Dla fanów Apple’a

Również dla miłośników iPhone’ów i iPadów znajdą się energooszczędne upominki. Posiadaczom telefonów z serii iPhone 4 z pewnością przyda się elegancka ładowarka solarna. Za jej pomocą straty energii można uzupełniać na bieżąco, dzięki specjalnie dopasowanej obudowie. Na tej samej zasadzie działa przeznaczona dla telefonów z serii 3 i 3s ładowarka Surge iPhone.

Użytkownicy iPadów i iPodów również nie będą pokrzywdzeni. Power Bank Pro zapewni im możliwość awaryjnego ładowania każdego z tych urządzeń (i to do dwóch jednocześnie). Współpracuje też ze sprzętem innych producentów.

Dla najmłodszych

Dzieciom z pewnością spodoba się Chameleon – zestaw zasilanych energią odnawialną modeli. Ten niezwykły gadżet zapewni dobrą i pouczającą zabawę. Spodoba się również rodzicom.

Wspomniane przedmioty można kupić w sklepie ecogadget.pl

fot. Modele zasilane słonecznie, fot. ecogadget.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here