Energia odnawialna – praca dla tysięcy Polaków


Czy do 2020 roku polski sektor energetyki odnawialnej będzie miał do zaoferowania nawet 350 tysięcy miejsc pracy? Takie możliwości przewiduje raport przygotowany przez firmę Primum na zlecenie Greenpeace Polska – Pracując dla KLIMATU.

Wyniki przeprowadzonych analiz pokazują, że inwestycje w energetykę odnawialną to nie tylko konieczność podyktowana obowiązkiem ochrony klimatu, czy recepta na modernizację polskiego systemu energetycznego – wzrost inwestycji w zieloną energię leży także w interesie Polaków, którzy już dziś znajdują miejsca pracy w zakładach produkujących panele słoneczne czy wieże wiatrowe. Aby sektor energetyki odnawialnej zaoferował Polakom jeszcze więcej nowych posad konieczne jest jednak spełnienie pewnych warunków.
Jednym z nich jest stworzenie stabilnego i efektywnego systemu wsparcia dla rozwoju odnawialnych źródeł energii. Dlatego też Greenpeace apeluje do polskiego rządu, aby utworzył w Ministerstwie Gospodarki Departament ds. Energii Odnawialnej, stworzył stabilny i efektywny system wsparcia zielonej energii oraz zdecydował się na zwiększenie jej udziału z 15 do 20% w bilansie energetycznym Polski do 2020 roku.

Redakcja reo.pl

źródło: greenpeace.org

fot.: sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here