Energia odnawialna dla policji

Kolektory słoneczne na Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce i elektrownia wiatrowa dostarczająca energię do Komisariatu Policji w Iłży – oto co planuje Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

W grudniu zeszłego roku Zespół Funduszy Pomocowych KWP zs. w Radomiu złożył wniosek w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 – “Zdobywamy energię – kolektory słoneczne i turbiny wiatrowe w Policji”.
W Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych złożono także wniosek o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, pod nazwą: „Pomóżmy środowisku – termomodernizacja obiektów Policji w Radomiu i Siedlcach”.

Dzięki pozyskanym w ten sposób funduszom Komenda Miejska w Ostrołęce zostanie wyposażona w kolektory słoneczne, a Komisariat Policji w Iłży wzbogaci się o własną elektrownię wiatrową. Kolektory słoneczne, które posłużą do podgrzewania bieżącej wody, zostaną zainstalowane również na budynkach KWP zs. w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Redakcja reo.pl

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here