Energia dla firm liczy na ustabilizowanie cen zielonych certyfikatów

Spółka Energia dla firm liczy, że ceny zielonych certyfikatów ustabilizują się na rynkowym poziomie, bez nadmiernej ingerencji regulatora – poinformował dyrektor sprzedaży Marcin Frątczak.

– Uważamy, że w średnim i dłuższym terminie cena zielonych certyfikatów, bez nadmiernej ingerencji regulatora, ustabilizuje się na rynkowym poziomie i będzie odzwierciedlać z jednej strony koszty producentów a z drugiej podaż – powiedział Frątczak na czacie w poniedziałek. Według firmy ostatnie wydarzenia na rynku certyfikatów pokazały, że zadziałały mechanizmy rynkowe.

Frątczak poinformował, że większość zakupów certyfikatów spółka realizuje przez umowy dwustronne. – W niewielkiej ilości kupujemy je na TGE. Nie planujemy realizacji obowiązku poprzez wnoszenie opłaty zastępczej – powiedział.

Dyrektor dodał, że kontrakty spółki na certyfikaty są skorelowane z aktualnymi cenami na TGE. – Nie ma potrzeby renegocjowania umów – podsumował.

Energia dla firm jako sprzedawca energii odbiorcom końcowym musi w swoim portfelu posiadać odpowiedni udział zielonej energii.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here