Energetyka słoneczna daje pracę Amerykanom


Na każde 50 nowych miejsc pracy powstałych w USA w zeszłymroku jedno tworzone było w sektorze energetyki słonecznej – wynika znajnowszego raportu The Solar Foundation.

Zatrudnienie w energetyce słonecznej w USA wzrosło o ponad 51tys. miejsc pracy – to wzrost aż o 25 proc. w przeciągu jednego roku. Ogólnie wsektorze tym pracuje już ponad 260 tys. osób. Oczekuje się, że do końca tego liczbazatrudnionych wzrośnie do ponad 286 tys.

Jedno z każdych 50 nowych miejsc pracy powstałych w StanachZjednoczonych w 2016 roku zostało stworzone w sektorze energii słonecznej – stanowito 2 proc. procent wszystkich nowych miejsc pracy.

Stanami, w których na zatrudnienie w energetyce słonecznej możeliczyć najwięcej osób, są: Kalifornia, Massachusetts, Teksas, Nevada i Floryda.

Zgodnie z przyjętą przez autorów raportu definicją zapracowników sektora uważa się osoby, które poświęcają co najmniej 50 proc.swojego czasu na prace związane z energią słoneczną. Według The SolarFoundation około 90 proc. tak zdefiniowanych pracowników poświęca cały swójczas na prace związane z energią słoneczną.

REO.pl
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here