Energetyczny zespół rządowy zajmie się we wtorek inwestycjami w sektorze wytwórczym energii


Zaplanowane na wtorek posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw Realizacji Polityki energetycznej Polski do 2030 roku ma się zająć m.in. inwestycjami w sektorze wytwórczym energii elektrycznej – wynika z zapowiedzi.

 

Plan wtorkowego posiedzenia przewiduje omówienie inwestycji w sektorze wytwórczym energii elektrycznej i inwestycji w sektorze przesyłu energii elektrycznej, w tym sprawę połączenia Polska-Okręg Kaliningradzki.

Zespół ma też kontynuować dyskusję nt. skutków memorandum dot. gazociągu ‘Pieremyczka’.

Na początku maja, na pierwszym posiedzeniu w “nowej formule” zespół omówił priorytety strategii energetycznej Polski. Ustalił też zakres zadań i podziału prac zespołu w dziedzinie budowania strategii energetycznej Polski.

Zespół obraduje pod kierownictwem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Na pierwszym spotkaniu brali udział szefowie następujących resortów: finansów, spraw wewnętrznych, skarbu państwa, rolnictwa i rozwoju wsi, nauki i szkolnictwa wyższego, środowiska, spraw zagranicznych, transportu i budownictwa oraz gospodarki morskiej. Obecny był szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wiceprzewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here