Energetyczne start-upy mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie


Twórcystart-upów, którzy mają pomysły na rozwiązania z sektora zrównoważonej energii,mogą zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu PowerUp! by InnoEnergy. Udział wtrzeciej edycji konkursu mogą wziąć start-upy oraz małe przedsiębiorstwa z 23państw Europy Środkowej i Wschodniej.

PowerUp! byInnoEnergy to największy konkurs dla start-upów z sektora zrównoważonej energiiw Europie Środkowej i Wschodniej. Stwarza polskim innowatorom olbrzymią szansęna realizację i rozwój ich projektów oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym.

Abyprzystąpić do konkursu trzeba mieć projekt związany ze zrównoważoną energiąoraz stworzyć zespół i wypełnić formularz, dostępny na stronie powerup.innoenergy.com. Zapisy trwają do 11 września 2017 r.

Laureacimogą liczyć nie tylko na nagrody finansowe, ale także na dostęp do akceleratoraHighway by InnoEnergy, przekształcającego pomysły i projekty w rynkowąrzeczywistość. Oferuje on młodym przedsiębiorcom dostęp do wiedzy i szerokiewsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, wejścia na rynek, budowyzespołów, czy dostępu do funduszy seed. Umożliwia także stały dostęp do 150największych europejskich partnerów z branży energetycznej, ułatwiając szybkiewejście na rynek międzynarodowy.

Finał głównyw Budapeszcie i piętnaście finałów regionalnych (polski finał odbędzie się wWarszawie) poprzedzone będą intensywnymi warsztatami. Zespoły będą miały szansędopracowania swoich projektów i przedstawienia ich specjalistom orazinwestorom. Będą one okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, przyciągnięciauwagi mediów i budowie silnej pozycji rynku zrównoważonej energii w tymregionie Europy.

Każdego rokudo konkursu dołączają do nowe kraje. Obecnie są to: Bułgaria, Albania,Chorwacja, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Republika Czeska, Estonia, ByłaJugosłowiańska Republika Macedonii, Grecja, Gruzja, Węgry, Mołdawia,Czarnogóra, Łotwa, Serbia, Litwa, Turcja, Ukraina, Polska, Cypr, Słowacja,Słowenia i Rumunia.

Wubiegłorocznej edycji PowerUp! by InnoEnergy wygrały: pomysł na zmniejszeniekosztów ogrzewania budynków poprzez wykorzystanie energii słonecznej, pompacieplna oraz opatentowany wymiennik ciepła jak również projekt pozwalający naobniżenie zużycia energii przez urządzenia chłodzące.

 

źródło:naukawpolsce.pap.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here