Energa wybrała 4 firmy do kolejnego etapu przetargu na roboty budowlane przy FW w Myślinie

Należąca do Grupy Energa spółka Breva wybrała cztery podmioty do dalszego etapu postępowania w przetargu na roboty budowlane przy FW w Myślinie o mocy 20,5 MW, składającej się z 10 siłowni – wynika z informacji podanej przez Energa Invest w imieniu zamawiającego.

 

– Po dokonaniu oceny wniosków przekazanych przez wykonawców wyłoniono cztery podmioty do dalszego postępowania – podała Energa Invest.

Do kolejnego etapu przetargu na roboty budowlane przy budowie FW Myślino, w którym otrzymano 9 wniosków o dopuszczenie do udziału, zakwalifikowano: konsorcjum CJR (Candido Jose Rodrigues), Budimex, konsorcjum PBE Elbud Gdańsk i PI-T Teltor-POL Północ oraz konsorcjum z udziałem Johann Bunte Bauunternehmung i Ekonova.

Pod koniec kwietnia, w głównym przetargu dotyczącym FW w Myślinie – na wybór dostawcy turbin, spośród czterech wniosków o dopuszczenie do udziału w tym przetargu wybrano tylko Vestas-Poland.

Energa ma też wybranych, w ubiegłym tygodniu, do kolejnego etapu pięć podmiotów, w odrębnym przetargu na wykonawcę robót elektroenergetycznych w tym projekcie. Zakwalifikowały się: konsorcjum ABB i MEGA, Elektrobudowa, PI-T Teltor i PBE Elbud Gdańsk, SAG Elbud Kraków oraz konsorcjum CJR. W tym przetargu złożono 14 wniosków o dopuszczenie.

FW o mocy 20,5 MW ma składać się z 10 nowych siłowni wiatrowych o maksymalnej wysokości wieży 110 m ponad poziom terenu, maksymalnej wysokości wieży z wirnikiem – 160 m i maksymalnej średnicy wirnika turbiny 100,0 m.

Inwestycja powstanie w miejscowości Myślino, gmina Gościno w zachodniopomorskiem.

Grupa Energa przejęła projekt Myślino (spólkę Breva) od dewelopera EPA na przełomie 2012 i 2013 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here