Energa w gronie trzydziestu największych spółek na GPW

W wyniku kwartalnej rewizji indeksów przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych 20 czerwca spółka Energa znajdzie się w składzie indeksu WIG30.

Zgodnie z decyzją Zarządu Giełdy z 12 maja akcje Energa po sesji w dniu 20 czerwca wejdą w skład indeksu skupiającego 30 największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na głównym rynku GPW. To wynik kwartalnej rewizji indeksu, w ramach której zmienia się lista jego uczestników oraz wyznaczane są wielkości pakietów akcji spółek w nim uczestniczących.

Energa SA zadebiutowała na GPW w Warszawie 11 grudnia 2013 roku, a wejście na Giełdę poprzedzone było przeprowadzeniem publicznej oferty sprzedaży akcji, której wartość wyniosła 2,4 mld zł.

WIG30 publikowany jest od 23 września 2013 roku i obejmuje 30 największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na głównym rynku GPW. Jest to indeks cenowy, czyli przy obliczaniu jego wartości brane są pod uwagę jedynie ceny zawartych transakcji. W skład indeksu WIG30 wchodzi nie więcej niż siedem spółek z jednej branży, a udział jednej spółki w kapitalizacji całego indeksu nie może być wyższy niż 10 proc.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here