Energa-Operator zamawia kolejne 450 tys. inteligentnych liczników

Energa-Operator ogłosiła postępowanie zakupowe na 450 tys. inteligentnych liczników. O zamówienie mogą się ubiegać podmioty mające podpisane z firmą umowy ramowe. Dostawy urządzeń, w przypadku pomyślnie rozstrzygniętego postępowania, rozpoczną się w I kwartale 2014 roku.

Jak informuje Energa, decyzja o zamówieniu została podjęta po pozytywnych doświadczeniach płynących z tempa montażu i uruchamiania akwizycji z liczników w ramach obecnie trwającej instalacji ponad 300 tys. urządzeń na obszarze spółki. Tylko w ostatnim miesiącu firma zainstalowała ponad 64 tys. urządzeń.

Zamawiane liczniki, tak jak w przypadku obecnej instalacji, będą działały w sprawdzonym i otwartym standardzie PRIME, który spełnia wymagania Urzędu Regulacji Energetyki. W standardzie tym na całym świecie zainstalowano już ponad 2,5 miliona liczników pochodzących od różnych producentów.

Spółka przypomina, że osoby, u których zamontowany nowy licznik działa już w systemie Energa-Operator, mogą korzystać z aplikacji mobilnych (dostępnych w Google Play i AppStore), aby monitorować zużycie energii elektrycznej. Te same funkcje są dostępne także w Portalu Klienta.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here