Energa-Operator zainstaluje kolejne 450 tys. inteligentnych liczników

Energa-Operator zainstaluje kolejne 450 tysięcy inteligentnych liczników zgodnych z wymaganiami Urzędu Regulacji Energetyki. Firma podpisała umowę z konsorcjum firm Systemy Pomiarowe Elgama Sp. z o.o., UAB Sigma Telas Energy oraz UAB Elgama-Elektronika, które zwyciężyło w postępowaniu przetargowym na dostawę urządzeń. Wartość kontraktu wynosi 87 mln zł netto. Rozpoczęcie montażu urządzeń ma nastąpić w II kwartale 2014 roku.

Zwycięskie w obecnym przetargu konsorcjum zaoferowało urządzenia firmy Sagemcom działające w otwartym standardzie Prime, który pozwala na montaż urządzeń różnych producentów. Jak informuje Energa, uzyskane w obecnym postępowaniu ceny są średnio o ok. 35 proc. niższe, niż miało to miejsce w pierwszym postępowaniu zakupowym prowadzonym przez spółkę w 2012 roku.

Dotychczas w ramach programu inteligentnego opomiarowania Energa-Operator zamówiła i kończy instalację 400 tys. liczników w kilkudziesięciu miejscowościach na całym obszarze działania spółki. Z tej liczby już ponad 340 tys. urządzeń zostało już skomunikowanych z systemem informatycznym i na bieżąco przesyła dane pomiarowe. Dostawcą urządzeń było konsorcjum Arcus SA i T-matic sp. z o.o.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here