Energa Operator w 2013 r. zainstaluje 310 tys. liczników prądu


Energa-Operator zainstaluje 310 tysięcy inteligentnych liczników w technologii PRIME w ramach kolejnego etapu realizacji projektu inteligentnego opomiarowania w spółce.

Jako zwycięzcę przetargu rozpisanego wśród firm, które zawarły umowę ramową na dostawę urządzeń, wskazano konsorcjum T-Matic Systems Sp. z o.o. i Arcus S.A, które w dostawie realizowanej w 2012 r. dostarczało liczniki produkowane przez ADD Group. O wyniku decydowała najniższa cena i najkrótszy czas deklarowanych dostaw. Wartość złożonej oferty opiewa na kwotę 78 mln zł netto. Podpisanie umowy planowane jest po zakończeniu procedury przewidzianej przez prawo zamówień publicznych, a rozpoczęcie montażu urządzeń w ramach tego etapu projektu ma nastąpić w połowie 2013 roku.

Dotychczas w ramach projektu AMI Energa-Operator zamówiła i zainstalowała ponad 100 tys. inteligentnych liczników, zgodnych z wymaganiami Urzędu Regulacji Energetyki. Obecnie trwają prace nad zapewnieniem komunikacji liczników z system centralnym AMI. Komunikacja dwustronna realizowana jest już z ponad 60 tys. zainstalowanych liczników. Pozostałe zostaną skomunikowane z centralną aplikacją odczytową po dostarczeniu do spółki brakujących elementów infrastruktury telekomunikacyjnej, co ma nastąpić na początku II kw. br.

 

Energa-Operator w 2013 roku zainstaluje 310 tysięcy liczników do pomiaru zużycia prądu wraz z infrastrukturą odczytu danych, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here