Energa-Operator: Przywrócono zasilanie 14 tys. odbiorców


Energetycy na terenie spółki Energa-Operator przywrócili w niedzielę, 8 grudnia, zasilanie do kolejnych 14 tys. odbiorców. Najtrudniejszą sytuację odnotowano w zalesionych obszarach woj. pomorskiego (łącznie ok. 5 tys. gospodarstw bez zasilania) oraz zachodniopomorskiego (oddział w Koszalinie – 5 tys. odbiorców).

Służby dyspozytorskie podały, że na terenie całej spółki (1/4 powierzchni kraju) energia elektryczna nie dociera łącznie do 12 tys. gospodarstw. Nad przywróceniem napięcia pracuje ok. 300 kilkuosobowych brygad naprawczych. Jednocześnie napływają zgłoszenia o usterkach w sieci niskiego napięcia, doprowadzającej zasilanie do pojedynczych domostw lub mniejszych osad. Część z tych usterek zostanie usunięta w poniedziałek.

Według pierwszych szacunków awarie są rozległe, ale nie wyrządziły znacznych szkód w majątku spółki – informuje Energa. Przeszkodą w szybszym przywróceniu zasilania są duże utrudnienia w poruszaniu się brygad naprawczych, związane z warunkami panującymi na drogach (lokalnych i leśnych) po huraganie i śnieżycach.

Redakcja reo.pl
 

fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here