Energa ma 4 kandydatów na dostawców turbin do farmy wiatraków w Myślinie

Należąca do Grupy Energa spółka Breva otrzymała cztery wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na wybór dostawcy turbin w projekcie farmy wiatrowej o mocy 20,5 MW, składającej się z 10 siłowni, wynika z informacji podanej przez Energa Invest w imieniu zamawiającego. Energa ma też 9 wniosków na roboty budowlane i 14 wniosków na wykonawcę robót elektroenergetycznych.

W postępowaniu przetargowym na dostawę, montaż i rozruch turbin wiatrowych w ramach projektu FW Myślino wnioski o dopuszczenie złożyły: konsorcjum 2 firm grupy Gamesa, RE Power Systems, Vestas i Vensys Energy.

Energa Invest podała też, że w drugim przetargu – na roboty budowlane przy budowie FW Myślino – otrzymała 9 wniosków o dopuszczenie do udziału. Swoje wnioski złożyły MDI, konsorcjum Iberdrola, Budimex, konsorcjum PBD-I i GWI Bauunternehmung, MEGA, Aldesa Nowa Energia, konsorcjum CJR, konsorcjum PBE Elbud Gdańsk i PI-T Teltor oraz konsorcjum z udziałem Johann Bunte.

Energa poszukuje też w odrębnym przetargu dotyczącym FW Myślino wykonawcy robót elektroenergetycznych. Wnioski o dopuszczenie do udziału w tym postępowaniu złożyło 14 podmiotów: Eltel Networks Olsztyn, konsorcjum ABB i MEGA, Elektrobudowa, SAG Elbud Kraków, konsorcjum Iberdrola, konsorcjum PBD-I i GWI Bauunternehmung, EFACEC Engenharia e Sistemas, konsorcjum z udziałem Enbud Słupsk, Aldesa Nowa Energia, konsorcjum CJR, konsorcjum PI-T Teltor i PBE Elbud Gdańsk, WZRT-Północ, Global Energy Services SIEMSA i GA Energieanlagenbau Nord.

Inwestycja powstanie w miejscowości Myślino, gmina Gościno w Zachodniopomorskiem.

Warunki głównego przetargu przewidują dostawę i montaż 10 nowych siłowni wiatrowych o maksymalnej wysokości wieży 110 m ponad poziom terenu, maksymalnej wysokości wieży z wirnikiem – 160 m i maksymalnej średnicy wirnika turbiny 100,0 m.

Grupa Energa przejęła projekt Myślino (spółkę Breva) od dewelopera EPA na przełomie 2012 i 2013 roku.

 

Marcin Zaremba
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here