Energa i PGE nabyły aktywa Dong Energy

Energa Hydro oraz PGE Polska Grupa Energetyczna podpisały 28 czerwca umowy z Dong Energy A/S, na mocy których przejęły od duńskiej spółki portfel farm wiatrowych Dong w Polsce. Tym samym obie spółki zamknęły transakcje rozpoczęte w lutym porozumieniem wstępnym.

W ramach transakcji Grupa Energa przejęła pracującą farmę wiatrową w Karcinie w województwie zachodniopomorskim o mocy 51 MW oraz pięć rozpoczętych projektów w północnej Polsce o łącznej planowanej mocy około 220 MW. PGE nabyła operujące farmy wiatrowe w Karnicach o zainstalowanej mocy 30 MW oraz Jagniątkowie o zainstalowanej mocy 30,5 MW. Ponadto, PGE przejęło pakiet projektów o planowanej mocy około 555 MW

Transakcje uzyskały niedawno zgodę prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji zrealizowanej przez Energę wynosi około 1 mld zł, natomiast zrealizowanej przez PGE – ok. 683 mln zł.

Kilka dni temu Energa wspólnie z PGE zawarły również porozumienia z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Iberdrola Renovables Energia S.A.U. na przejęcie łącznie 100 proc. udziałów w aktywach spółki Iberdrola Renewables Polska. Zamknięcie tej transakcji nastąpi w najbliższych tygodniach.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here