Energa i PGE kupują od EBOiR farmy wiatrowe

Energa oraz PGE podpisały z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) umowę na przejęcie 25 proc. udziałów w aktywach spółki Iberdrola Renewables Polska.

Podpisane umowy z EBOiR to kolejny etap przejęcia udziałów w spółce Iberdrola Renewables Polska. W lutym Energa Hydro i PGE zawarły z Iberdrola Renovables Energía S.A.U. porozumienie nabycia 75 proc. udziałów w spółce.

Transakcja uzyskała niedawno zgodę prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Finalizacja całego porozumienia przewidywana jest na koniec lipca tego roku, a jego całkowita wartość szacowana jest na około 1,1 mld zł.

Po sfinalizowaniu transakcji Grupa Energa przejmie dwie działające w północnej Polsce farmy wiatrowe – Karścino w województwie zachodniopomorskim i Bystra w województwie pomorskim – o łącznej mocy zainstalowanej 114 MW oraz pakiet projektów o mocy około 1190 MW. PGE nabędzie natomiast działające farmy wiatrowe o zainstalowanej mocy 70,5MW oraz pakiet projektów.

Po wyrażeniu zgody przez prezes UOKiK, Grupa Energa jest także bliższa zakończenia transakcji z duńską spółką Dong Energy. Po sfinalizowaniu obu planowanych akwizycji moc OZE zainstalowana w Grupie Energa wzrośnie z ok 343 MW do ponad 508 MW, a produkcja z OZE – z ok. 1,3 TWh do ok 1,65 TWh.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here