Energa dopuściła 3 podmioty do kolejnego etapu przetargu na turbiny do FW Myślino

Należąca do Grupy Energa spółka Breva dopuściła 3 podmioty do kolejnego etapu w ponownym przetargu na dostawę, montaż i rozruch 10 turbin do farmy wiatrowej Myślino o mocy 20-25 MW – wynika z informacji podanej przez Energa Invest w imieniu zamawiającego.

Prawo składania ofert mają: konsorcjum Gamesa Eolica, Vestas-Poland oraz REpower System.

Wcześniej wśród 7 podmiotów, które chciały złożyć ofertę wstępną w przetargu na dostawę, montaż i rozruch turbin do FW Myślino znalazły się: Vestas-Poland, juwi Energia Odnawialna, Vensys Energy, General Electric International, Enercon, REpower System oraz konsorcjum Gamesa Eolica.

Energa przewiduje dostawę i montaż 10 nowych turbin, maksymalnie dwóch różnych modeli, o mocy 2-3 MW. Maksymalna wysokość wieży ponad poziom terenu to 110 m, maksymalna wysokość wieży wraz wirnikiem w jego skrajnej pozycji pionowej to 160 m ponad poziomem terenu, a maksymalna średnica wirnika turbiny to 100 m.

Termin realizacji to 11 miesięcy.

To ponowny przetarg na turbiny do tej FW. Poprzedni został unieważniony w sierpniu, gdyż wybrana do ‘finału’ firma Vestas nie złożyła ostatecznej oferty.

Poprzednio Breva szukała dostawcy turbin w projekcie FW o mocy 20,5 MW, składającej się z 10 identycznych EW, czyli o mocy 2,05 MW każda.

W poprzednim przetargu obok Vestas wnioski o dopuszczenie złożyły: konsorcjum 2 firm grupy Gamesa, RE Power Systems i Vensys Energy.

Inwestycja powstanie w miejscowości Myślino, gmina Gościno w Zachodniopomorskiem.

Pod koniec sierpnia Energa zapowiadała, że FW Myślino zostanie przekazana do eksploatacji w 2014 roku.

Grupa Energa przejęła projekt Myślino (spółkę Breva) od dewelopera EPA na przełomie 2012 i 2013 roku.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here