Enea: Wybrano nowego członka zarządu ds. finansowych

Rada Nadzorcza Enea S.A. zakończyła postępowanie kwalifikacyjne i podjęła 9 kwietnia br. uchwałę o wyborze Dalidy Gepfert na stanowisko członka zarządu ds. finansowych.

Dalida Gepfert posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze finansów, rachunkowości i controllingu w branży energetycznej. Pełniła stanowiska kierownicze w Górnośląskim Zakładzie Elektroenergetycznym S.A. Przez 10 lat była związana z Grupą Vattenfall, gdzie pełniła m.in. funkcje wiceprezesa zarządu w spółce Vattenfall IT Poland Sp. z o.o. oraz funkcję Head of Finance and Controlling, członka Zespołu Zarządzającego i Komitetu Sterującego projektu Vattenfall IT Infrastrukture Service – struktury realizującej zadania w Polsce, Niemczech, Szwecji, Danii, Finlandii. Była również dyrektorem ds. finansów i controllingu oraz członkiem Zespołu Zarządzającego i Komitetu Sterującego spółki Vattenfall Business Services Poland realizującej zadania centrum usług wspólnych dla Grupy Vattenfall w zakresie finansów i rachunkowości, obsługi klientów, zarządzania zasobami ludzkimi i usługami IT.

Od 2010 r. pracowała jako Dyrektor Jednostki Centrum Gospodarki Własnej Grupy PZU, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie księgowym centrum usług wspólnych dla spółek PZU Życie oraz PZU S.A.

Dalida Gepfert jest absolwentką rachunkowości na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Politechnice Śląskiej w Gliwicach z zakresu strategii podatkowych i funkcjonowania przedsiębiorstwa dystrybucji energii elektrycznej w warunkach rynkowych. Jest absolwentką studiów MBA organizowanych przez Stockholm University Business School i Akademię Ekonomiczną w Krakowie. Posiada również dyplom Ernst & Young Academy of Business, Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF).

Dalida Gepfert rozpocznie pełnienie obowiązków 10 maja 2013 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here