Enea wchodzi na rynek niemiecki

Enea rozpoczyna działalność na niemieckim rynku hurtowym energii elektrycznej. Dzięki wyspecjalizowanej spółce Enea Trading będzie obecna zarówno na rynku SPOT, jak i na rynku terminowym. Uzyska w ten sposób dostęp do giełd o płynnych obrotach oferujących szeroką paletę produktów. Będzie zajmować się produktami fizycznymi i finansowymi.

Członkostwo Enei Trading w giełdach EEX (European Energy Exchange) oraz EPEX SPOT (European Power Exchange) jest kolejnym krokiem realizacji strategii rozwoju Enei, która zakłada ekspansję na nowe rynki. Aktywna działalność Enei na drugim z nich pozwoli na handel fizyczny energią elektryczną na rynku natychmiastowym z zaledwie godzinnym wyprzedzeniem. Z kolei dostęp do kontraktów finansowych notowanych na giełdzie EEX pozwoli na efektywne zarządzanie portfelem w długofalowej perspektywie czasowej. Ułatwi również skuteczne prowadzenie strategii handlowych.

– Rozpoczęcie działalności na giełdach EEX oraz EPEX SPOT jest naturalnym kierunkiem działania wynikającym z istniejącej infrastruktury oraz postępującej integralności rynku energii w Europie – podkreśla Grzegorz Kinelski, wiceprezes Enei. Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu strategii handlowych pozyskamy nowe kompetencje i doświadczenie dla jeszcze lepszego przygotowania się do zachodzących zmian na rynku energii w Europie – dodaje.

Jak podkreśla Enea, giełdy EEX i EPEX Spot są jednymi z najpłynniejszych giełd energii elektrycznej w Europie. European Energy Exchange z siedzibą w Lipsku powstała w wyniku połączenia giełd LPX Leipzig Power Exchange i EEX zlokalizowanej wówczas we Frankfurcie.

Enea informuje, że będzie dalej realizować strategię ekspansji na nowe rynki i planuje rozwój działalności w kolejnych europejskich krajach.

Redakcja reo.pl

Źródło: Enea
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here