Enea pozyskała 1 mld zł na nowe inwestycje


Spółka podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę programową dotyczącą emisji obligacji długoterminowych o wartości 1 mld zł. Celem będzie finansowanie bieżącej działalności oraz potrzeb inwestycyjnych Grupy Enea.

Program emisji obligacji został zawarty na okres 12 lat i 7 miesięcy i kończy się 15 grudnia 2026 roku. Okres dostępności programu, w ramach którego przeprowadzane będą emisje obligacji, upływa 15 grudnia 2016 roku. Enea do 2020 roku chce zainwestować 20 mld zł.

– Grupa jest gotowa do dalszego rozwoju i inwestowania zarówno w konwencjonalne, kogeneracyjne i odnawialne źródła wytwarzania energii, jak i w obszar dystrybucji, od którego zależy jakość obsługi klientów. Nasze inwestycje, to nie są decyzje, których skutki będziemy widzieli tylko dziś czy jutro. Ze względu na ich skalę i rozmach myślimy o nich w perspektywie najbliższych dekad – mówi Krzysztof Zamasz, prezes Zarządu Enea S.A.

Umowę z BGK podpisano na placu budowy bloku 1075 MW w Kozienicach. Po ukończeniu budowy będzie tu powstawało 13 proc. polskiej energii elektrycznej. Energia pozyskiwana będzie z węgla kamiennego. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, nowoczesne technologie zapewnią niespotykaną dotąd wydajność przy zminimalizowanych konsekwencjach dla środowiska naturalnego.

Redakcja reo.pl
 

fot. jconejo/freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here