Enea: Powołano nowych członków zarządu

Rada Nadzorcza spółki rozstrzygnęła konkurs na stanowiska dwóch wiceprezesów Enei. Od 15 lutego 2016 r. wiceprezesem ds. handlowych będzie Piotr Adamczak a wiceprezesem ds. finansowych zostanie Mikołaj Franzkowiak. Tego samego dnia obowiązki wiceprezesa ds. handlowych przestanie pełnić Sławomir Brzeziński, który jest członkiem Rady Nadzorczej Enei oddelegowanym czasowo do zarządu.

Piotr Adamczak jest związany z branżą energetyczną od 23 lat. Karierę zawodową rozpoczął w Zakładzie Energetycznym Poznań. Kierował Wydziałem Organizacji Rynku w EnergoPartner Wielkopolska. W latach 2002-2011 pracował w Energetyce Poznańskiej, a po konsolidacji w Grupie Energetycznej Enea S.A. Od 2011 roku pracował na stanowisku Kierownika Biura, a od 2013 roku Dyrektora Departamentu Obrotu, w Enei Trading. Do dziś zajmuje się działalnością handlową na rynkach energii elektrycznej, praw majątkowych do świadectw pochodzenia, uprawnień do emisji oraz współpracy handlowej z OZE na rzecz spółek Grupy Enea.

Mikołaj Franzkowiak od ponad 13 lat związany jest z zarządzaniem finansami. Od 2011 roku zatrudniony jest w Banku Zachodnim WBK. Początkowo kierował Departamentem Informacji Zarządczej Klientów Korporacyjnych. Od 2015 roku kieruje Departamentem Finansów Skarbu, odpowiadając za zespół prowadzący rachunkowość dla obszaru ALM i Skarbu banku. Od 2013 roku jest członkiem Rady Nadzorczej spółki BZ WBK Faktor. Był członkiem zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Fugo S.A. Był związany z Bankiem BPH S.A. (po fuzji Bank Pekao S.A.). Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie Ernst & Young.

mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here