Elkop Energy chce zwiększyć moc farmy wiatrowej po sprzedaży 6 EW o mocy 600 kW

Należąca do spółki Elkop Energy firma Hibertus zawarła umowę sprzedaży 6 urządzeń Vestas V-20 o mocy 100 kW każde i w ich miejsce planuje zainstalować urządzenia nowocześniejsze i bardziej wydajne – wynika z informacji podanej przez Elkop Energy.

Hibertus zawarła umowę sprzedaży 6 urządzeń o mocy znamionowej 100 kW każda za łączną cenę 1.078 tys. zł spółce Antonio di Firenze Sp. z o.o. z siedzibą w Dzierżoniowie. Kupujący, po zapłacie ceny będzie uprawniony do demontażu urządzeń.

– Po sprzedaży urządzeń spółka Hibertus Sp. z o.o. pozostaje właścicielem pełnej infrastruktury niezbędnej do produkcji energii elektrycznej w tych lokalizacjach w których aktualnie znajdują się urządzenia objęte umową oraz planuje nadal rozwijać swoją działalność w sektorze energii odnawialnej. Zbycie dotychczas użytkowanych urządzeń wiąże się z planowaną modernizacją działu produkcji energii elektrycznej grupy kapitałowej emitenta, mającą na celu zwiększenie ilości pozyskiwanej energii elektrycznej poprzez nabycie urządzeń nowocześniejszych i bardziej wydajnych – poinformował Elkop Energy.

 

MZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here