Elektrownia słoneczna zasili siedzibę Toyoty


Toyota rozpoczęła instalację paneli fotowoltaicznychmarki SunPower o mocy 8,79 MW na dachu siedziby głównej Toyota Motor NorthAmerica w Plano w Teksasie. Moc systemu solarnego jest o 1 MW większa niżpierwotnie planowano.

Instalacjamontowana właśnie na dachach 4 garaży na terenie siedziby amerykańskiegooddziału Toyoty składa się z 20 tys. paneli słonecznych, które łączniepokrywają powierzchnię 10 boisk do footballu amerykańskiego. Elektrowniasłoneczna zabezpieczy 33% całkowitego zapotrzebowania na energię kampusu.

– Bardzo nas cieszy, żeprojekt elektrowni słonecznej w naszym kampusie zaczyna nabierać kształtów –powiedział Kevin Butt, dyrektor regionalny Toyoty odpowiedzialny za ochronęśrodowiska. –Firma SunPower pomaga nam w realizacji globalnego planu 2050Toyota Environmental Challenge, aby wyeliminować emisję dwutlenku węgla zwszystkich naszych działań.

Czytaj także: Które firmy są najbardziej ekologiczne?

Instalacja powstała w ramachprogramu finansowania oferowanego przez SunPower, który nie wymaga od Toyotywkładu własnego. Program pozwala na korzystanie z preferencyjnych cen na prądpobierany z sieci energetycznej, której SunPower jest operatorem.

REO.pl
fot. Toyota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here