Ekotechnologie w Poznaniu – już wkrótce na targach Poleko

Prawie 800 uczestników z całego świata, niemal 70 rynkowych nowinek oraz przeszło 40 konferencji i debat czeka na profesjonalistów podczas targów Poleko, Komtechnika, Gmina i Dworzec, które odbędą się w dniach 20-23 listopada w Poznaniu. To największe międzynarodowe spotkanie branży w tej części Europy.

Na tegorocznych targach prezentowane będą rozwiązania nie tylko dla specjalistów z branży, ale także dla osób zainteresowanych najnowszymi ekologicznymi rozwiązaniami. Prezentowane będą panele fotowoltaiczne, które można zastosować na własny użytek (ogrzanie domu, podgrzanie wody), czy też ciekawe rozwiązania z zakresu recyklingu i odzysku odpadów – tu w pawilonie 4 podczas ekowarsztatów będzie można zobaczyć, jak powstają rzeczy ze starych plandek i bannerów reklamowych (torby, portfele, odblaskowe opaski), czy też samemu spróbować przemienić śrubki, nakrętki w kolczyki, naszyjniki i bransoletki.

Wśród kilkudziesięciu tegorocznych nowości, oprócz najnowszych kosiarek, śmieciarek, sprężarek, koparek, czy koszy do selektywnej zbiórki odpadów, zobaczymy także te nietypowe – jak choćby system SolarEis, który wykorzystuje do ogrzewania… lód.

Nie braknie także nowych ekorozwiązań motoryzacyjnych, jak samochody, skutery, czy nawet śmieciarki napędzane energią elektryczną, które będzie można zobaczyć spacerując ulicami Miasteczka Ekologicznego, wybudowanego w pawilonie 4.

Dodatkowo uczestnicy konferencji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pt. „Publiczny transport zbiorowy – priorytet dla publicznego transportu kolejowego w wymiarze lokalnym i regionalnym. Stan, zamierzenia i oczekiwania” oraz targowi goście będą mieli niepowtarzalną okazję odbyć jazdę testową elektrycznym pociągiem ELF wyprodukowanym przez PESA! Przejazd specjalny odbędzie się 21 listopada 2012 na trasie Poznań – Opalenica – Poznań, wyjazd godz. 14:30 – peron 4 B – Dworzec Letni.

Ponadto dla fanów motoryzacji i ekologii na targach będzie czekała kolejna gratka – w pawilonie 3, na stoisku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, prezentowany będzie jedyny w Wielkopolsce amerykański samochód ratownictwa techniczno-chemicznego zbudowany na podwoziu Forda. Na stoisku będzie można także wylosować bezpłatnie czujki dymu.

Dla głodnych nowinek z zakresu energii odnawialnej przygotowano po raz kolejny Glob Pełen Energii (pawilon 3A). To niekonwencjonalne spotkania z odnawialnymi źródłami, które m.in. poprowadzi Tomasz Zubilewicz (20-21.11. 2012).

Więcej informacji na: www.poleko.mtp.pl
 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here