Ekologiczne „Choinki nadziei” wystartują w Warszawie

W poniedziałek 26 listopada o godz. 12 na dziedzińcu przed stołecznym Ratuszem Fundacja Ekologiczna ARKA zainauguruje ogólnopolską trasę „Choinki nadziei”.

Podczas warszawskiej akcji organizowanej wspólnie z Urzędem Miasta zostanie przygotowane krótkie wydarzenie edukacyjno-medialne. Naturalną choinkę w doniczce udekorują dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 141, które wcześniej podczas klasowych warsztatów przygotują ekologiczne ozdoby. Następnie obok choinki zostaną ustawione trzy specjalne rowery. Uczniowie, pedałując na rowerach wytworzą prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe. Po akcji choinka zostanie przewieziona do Domu Dziecka nr 9 w Warszawie.

W ramach ogólnopolskiej trasy choinki odwiedzą również: Katowice, Wrocław, Opole, Kraków, Poznań, Łódź, Kielce i Bydgoszcz. Partnerem strategicznym akcji są Lasy Państwowe.

– Podczas naszej akcji łączymy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy również ekologiczne podejście do świąt – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Przedświąteczna ekologia

Akcje „Choinki nadziei” organizowane są od 2005 roku we współpracy z Lasami Państwowymi i wybranymi szkołami podstawowymi. Celem akcji jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Co roku w tych działaniach uczestniczą (całkowicie bezinteresownie) dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W akcje zaangażowanych jest kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób.

– Szczególnie istotny jest aspekt ekologiczny naszej akcji. Zachęcamy do wyboru naturalnych choinek na święta zamiast tych sztucznych, do oszczędzania energii i zasobów naturalnych, przemyślanych zakupów i segregacji śmieci. Jest to istotne zwłaszcza w okresie przedświątecznym – podsumowuje Wojciech Owczarz.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here