Ekolodzy namawiają do zielonych inwestycji


Grupa ekologów wykupiła w międzynarodowym wydaniu “New York Times” całą stronę, na której zamiast kolorowej reklamy opublikowała list otwarty do fundacji, filantropów, inwestorów i wszystkich osób wrażliwych na potrzeby naszej planety.

Apel ekologów można podsumować jednym zdaniem – nie inwestujcie w paliwa kopalne, tylko w energię odnawialną. Prośba ta skierowana jest do wszystkich, którzy prowadzą działalność charytatywną, a pozyskane od darczyńców pieniądze lokują np. w akcjach spółek wydobywających węgiel. Zamiast tego mogłyby one wspierać rozwój zielonych technologii, a tym samym dawać dobry przykład społeczeństwu i “pomóc w negocjowaniu traktatu klimatycznego”.

Na dobry początek przykład postanowiło dać 17 ekologicznych organizacji, m.in. Wallace Global Fund, które zdecydowały się wycofać swoje udziały ze spółek związanych z wydobyciem paliw kopalnych i zainwestować je w energetykę odnawialną.

O tym nietypowym pomyśle ekologów, wśród których znalazło się kilka bardzo znanych nazwisk, pisze szerzej na swoim blogu jeden z nich, Jonathon Porritt.

Redakcja reo.pl
 

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here