Eko-staże czekają na śląskich naukowców

Pięćdziesięciu pracowników naukowych z województwa śląskiego, prowadzących badania w branży „eko”, może skorzystać z płatnych staży w ramach programu „Eko-staż”. Zgłoszenia trwają nieprzerwanie do końca kwietnia 2014 roku.

Program ma zwiększyć efektywność transferu wiedzy i powiązać sferę badań i rozwoju z przedsiębiorstwami. „Poprzez realizację staży pracowników naukowych w przedsiębiorstwach możliwe jest zbudowanie efektywnego partnerstwa na rzecz wspierania innowacji w regionie oraz wypracowanie modelu efektywnej współpracy” – informują organizatorzy programu.

W stażach może wziąć udział 50 pracowników naukowych jednostek naukowych, pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych uczelni województwa śląskiego, którzy prowadzą działalność naukową w branży „eko”, a także małe i średnie przedsiębiorstwa. Stażyści, którzy wezmą udział w programie będą mogli skorzystać ze 180 godzin płatnego stażu w przedsiębiorstwie. Otrzymają za nie wynagrodzenie 115 zł brutto za godzinę.

Przebieg stażu ustalany jest indywidualnie między przedsiębiorcą i stażystą. „Generalnie można wyróżnić dwa modele stażu w projekcie: pracownik naukowy prowadzi część swoich badań w przedsiębiorstwie; pracownik naukowy wykonuje zleconą przez firmę pracę, np. prowadzi badania nad istotnym dla firmy problemem” – informują organizatorzy programu. Na zakończenie stażu pracownik naukowy, w oparciu o plan stażu oraz wynik swojej pracy, będzie musiał przygotować raport podsumowujący dla przedsiębiorcy.

Projekt “Eko-staż” realizuje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Naczelną Organizacją Techniczną Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Radą Miejską w Gliwicach.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie: www.ekostaz.pl.

 

źródło: naukawpolsce.pap.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here