Eko-Miasteczko pokaże zielone technologie na targach w Poznaniu

Pawilon 8 i Aleja Lipowa – w tym miejscu podczas tegorocznych targów Poleko, Komtechnika i Gmina (14-17 października 2014) zostanie wybudowane Miasteczko Ekologiczne. Eko-miasteczko to przestrzeń specjalna prezentująca ofertą ekologicznych rozwiązań, służących zarówno redukcji zużycia energii, wykorzystywania jej alternatywnych źródeł, jak i utrzymywania czystości.

Eko-miasteczko powstanie w samym centrum wspólnej ekspozycji targów Poleko, Komtechnika i Gmina w tzw. „czteropaku” (pawilony od ul. Śniadeckich). Komplementarność tych trzech wydarzeń będzie miała odzwierciedlenie w tegorocznej ekspozycji Miasteczka Ekologicznego. Na przestrzeni specjalnej znajdą się rozwiązania z zakresu smart city, czyli eko-technologii, które mają sprawić, by ośrodki miejskie były zarządzane w sposób ekologiczny, nowoczesny, oszczędny i efektywny.

Zakres tematyczny tegorocznego Miasteczka Ekologicznego to: czysty transport, wodociągi-kanalizacja, czysta energia w gospodarstwie domowym i w przestrzeni publicznej, nowoczesna architektura – przestrzeń miejska, ekologiczny plac zabaw, gospodarka odpadami, ekologiczne rozwiązania dla konsumentów (wiatraki przydomowe, zarzadzanie domem ekologicznym, solary).

Ideą stworzenia Miasteczka Ekologicznego na targach Poleko, Komtechnika i Gmina jest prezentacja urządzeń i produktów chroniących środowisko oraz podnoszących świadomość ekologiczną mieszkańców miast i wsi.

Ekspozycja targów Poleko w tym roku będzie zlokalizowana w pawilonach: 5, 5A, 6A, 8, 8A, 7. Targi Komtechnika: pawilony 5 i 5A, targi Gmina: pawilon 7A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here