EFRWP: Ostatnie dni, by skorzystać z pożyczki na OZE


Tylko do 26 października br. gminy i powiaty mogą ubiegać się o pożyczki na realizację przedsięwzięć infrastrukturalnych z zakresu m.in. zaopatrzenia w energię z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Pożyczki udzielane są w ramach XVI edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Maksymalna kwota pożyczki wynosi 1 mln złotych, a jej oprocentowanie to równowartość wskaźnika WIBOR 3M, jednak nie mniej niż 3 punkty procentowe.

 

– Pożyczka w maksymalnej kwocie do 1 mln zł, bez dodatkowych prowizji i opłat to szansa na rewitalizację obszarów wiejskich i rozwój infrastruktury, w tym zwłaszcza służącej poprawie jakości życia mieszkańców. To także wymierne oszczędności w budżetach gmin, m.in. dzięki zakładaniu instalacji z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii czy termomodernizacji placówek oświatowych. Każde podjęte przez nas działanie ma na celu polepszenie komfortu życia mieszkańców wsi. Finansowanie inwestycji infrastrukturalnych jest kluczowe dla lokalnego rozwoju gospodarczego – mówi Marek Zagórski, prezes Zarządu Fundacji EFRWP.

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here