EDF modernizuje swoje bloki energetyczne

Grupa EDF rozpoczyna realizację programu mającego na celu dostosowanie bloków energetycznych w Polsce do nowych norm ochrony środowiska i podniesienie ich efektywności. Oficjalna inauguracja inwestycji odbyła się 19 listopada w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

Aktywa wytwórcze Grupy EDF w Polsce, we Wrocławiu, Rybniku, Krakowie, Gdańsku i Gdyni, będą przedmiotem dużego programu modernizacji mającego na celu dostosowanie bloków energetycznych do nowych wymagań europejskich w zakresie emisji tlenków siarki i azotu (dyrektywa IED) i podniesienie efektywności operacyjnej bloków i przedłużenie okresu ich eksploatacji co najmniej do 2035 r.

Dzięki zabudowie instalacji odsiarczania i odazotowania spalin, emisje tlenków siarki zmniejszą się od pięciu do siedmiu razy, a tlenków azotu od dwóch do trzech razy w zależności od lokalizacji – informuje spółka. Instalacje odsiarczania i odazotowania spalin dla zakładów Kogeneracji ma wpłynąć znacząco na poprawę jakości powietrza oraz zapewnić długoterminowe bezpieczeństwo dostaw energii dla stolicy Dolnego Śląska.

Program dostosowania aktywów produkcyjnych do norm środowiskowych to część planu Grupy EDF w Polsce zmierzającego do poprawy jakości powietrza i modernizacji aktywów wytwórczych w celu długookresowego zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w regionach aktywności Grupy.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here