EDF łączy spółki w Polsce

Grupa EDF, trzeci pod względem wielkości wytwórca energii elektrycznej w Polsce, połączyła swoje cztery spółki.

Połączenie EDF Rybnik S.A. (spółka przejmująca), EDF Kraków S.A., EDF Polska CUW Sp. z o.o. i EDF Polska Centrala Sp. z o.o jest pierwszym etapem konsolidacji aktywów Grupy EDF w Polsce. Siedziba spółki została przeniesiona do Warszawy, a jej obecna nazwa to EDF Polska S.A. Nowa spółka ma lokalne oddziały w Rybniku, Warszawie i Krakowie.

Prezesem czteroosobowego zarządu EDF Polska S.A. jest Philippe Castanet, dyrektor generalny, wiceprezesem Janusz Nowak, dyrektor operacyjny, pozostali członkowie to Florian Debionne, dyrektor finansowy i Cezary Mączka, dyrektor ds. zasobów ludzkich. Dyrektorami oddziałów produkcyjnych są Robert Gałązka w Rybniku i Zbigniew Zarębski w Krakowie – podała spółka w komunikacie.

Konsolidacja aktywów ma prowadzić do większej spójności oraz zwiększyć skuteczność zarządzania i konkurencyjność spółek Grupy, uzupełniając przeprowadzony we wrześniu 2012 roku proces rebrandingu, dzięki któremu wzrosła znajomość Grupy EDF w polskim społeczeństwie. Dokonane połączenie jest elementem długofalowego procesu zmierzającego do ugruntowania pozycji Grupy EDF w Polsce i podniesienia jej rozpoznawalności na szczeblu krajowym i lokalnym.

– Połączenie czterech spółek daje dziś Grupie możliwość uproszczenia organizacji i zwiększenia naszej efektywności na polskim rynku, i tym samym podejmowania nowych wyzwań. Naszą ambicją jest, by EDF w Polsce stał się silną, zintegrowaną grupą, uznanym i istotnym graczem na rynku energii. Zakończyliśmy z powodzeniem kolejny etap przybliżający nas do tego celu – powiedział Philippe Castanet, prezes EDF Polska S.A.

Jeszcze w tym roku zostaną rozpoczęte przygotowania do drugiego etapu konsolidacji aktywów, który obejmie spółkę obrotu EDF Energia Sp. z o.o. i elektrociepłownie EDF Wybrzeże S.A.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here