EDF kontynuuje łączenie swoich spółek w Polsce

Grupa EDF kontynuuje łączenie swoich spółek w Polsce. Z początkiem stycznia do EDF Polska dołączyły EDF Wybrzeże (elektrociepłownie w Gdańsku i Gdyni o mocy 333 MWe i 1199 MWt) i EDF Energia (spółka obrotu energią).

Połączenie to jest realizacją kolejnego etapu konsolidacji aktywów Grupy EDF w Polsce. Jej pierwszy etap, zrealizowany w maju 2013 r., obejmował połączenie EDF Rybnik (elektrownia węglowa o mocy 1775 MW w Rybniku), EDF Kraków (elektrociepłownia o mocy 460 MWe i 1118 MWt w Krakowie), EDF Polska CUW (centrum usług wspólnych) i EDF Polska Centrala (centralny zespół zarządzający) w ramach nowego podmiotu EDF Polska SA.

Jak informuje spółka, konsolidacja aktywów wpisuje się w proces rozwoju Grupy EDF w Polsce, dając jej większą spoistość i widoczność pod jedną wspólną marką: EDF Polska. Od początku swojej działalności w Polsce Grupa osiągnęła 10-procentowy udziału w rynku energii elektrycznej i 15-procentowy w rynku ciepła sieciowego. EDF jest największym w kraju producentem energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu, zaopatrując w ciepło Kraków, Gdańsk, Gdynię, Wrocław, Zieloną Górę i Toruń. W skład aktywów Grupy wchodzi również największa systemowa elektrownia węglowa na Górnym Śląsku zlokalizowana w Rybniku.

– Naszym celem jest ciągłe umacnianie pozycji i zostanie najbardziej efektywnym graczem w sektorze energetycznym w Polsce, prowadzącym działalność z dbałością o klientów, odbiorców ciepła, społeczności lokalne i zrównoważony rozwój regionów. Zakończony właśnie kolejny etap konsolidacji przybliża nas do osiągnięcia tego celu. Cieszę się, że proces ten przebiega w ramach porozumienia społecznego, który świadczy o pełnym poparciu tych działań przez pracowników – powiedział Philippe Castanet, prezes zarządu EDF Polska.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here