Duży trójpak energetyczny – przestanie istnieć?

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (wiceminister Michał Deskur) nieoficjalnie proponuje rezygnację z przyjmowania dużego trójpaku energetycznego i zastąpienie go szeregiem mniejszych nowelizacji przyjmowanych po kolei – podaje Obserwator Legislacji Energetycznej serwisu WysokieNapiecie.pl.

– To przyśpieszyłoby prace nad tymi rozwiązaniami. Poszczególne nowelizacje byłyby wówczas przygotowywane i uchwalane po kolei – mówi Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki. – Jednak stanowisko premiera Piechocińskiego i Ministerstwa Gospodarki jest takie, że przyjmiemy cały trójpak.

Chociaż “gospodarzem” procesu legislacyjnego dużego trójpaku jest Ministerstwo Gospodarki, to stanowisko KPRM ma istotne znaczenie. Warto zwrócić uwagę, że gdy miesiąc temu rząd zaopiniował wyłączenie regulacji inteligentnych liczników energetycznych z „małego trójpaku”, zostało to zrealizowane bez sprzeciwu posłów i Ministerstwa Gospodarki, które jest zwolennikiem instalacji tych urządzeń u odbiorców.

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ministerstwa Gospodarki prace nad dużym trójpakiem będą kontynuowane po przyjęciu w parlamencie tzw. małego trójpaku.

 

WysokieNapiecie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here