Druga edycja GreenEvo – od stycznia możesz zgłosić swoją firmę


Ruszył nabór do drugiej edycji “GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii”. Zgłaszające się firmy w ramach programu będą mogły wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, a jeżeli przejdą do kolejnego etapu Ministerstwo Środowisko wesprze je m.in. w zakresie promocji technologii poza granicami kraju.

GreenEvo to projekt Ministerstwa Środowiska mający na celu wspieranie rozwoju  tych polskich firm, które mają największe szanse konkurować na rynku technologii środowiskowych
z firmami zagranicznymi. Przedsiębiorcy uczestniczący w GreenEvo otrzymają możliwość skorzystania z różnorodnych form wsparcia, m.in. pomocy w znalezieniu odpowiednich źródeł dofinansowania, tworzeniu materiałów promocyjnych dla klientów zagranicznych, wybieraniu najbardziej odpowiedniej formy ochrony technologii oraz organizowaniu udziału w targach międzynarodowych. Ministerstwo stworzyło “Akcelerator”, aby znaleźć na polskim rynku i wypromować za granicą innowacyjne technologie firm zajmujących się ekologią, budując przy tym markę GreenEvo jako swoistą gwarancję jakości zielonych technologii z Polski.

Od 17 stycznia do 28 lutego 2011 zainteresowane firmy będą mogły zgłaszać chęć udziału w projekcie, a także skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, po których nastąpi selekcja i wybór laureatów, których pomysły będą promowane za granicą na targach, wystawach oraz za pośrednictwem polskich ambasad i przedstawicielstw handlowych.

Projekty można zgłaszać w siedmiu kategoriach:

– technologie niskoemisyjne;
– czyste technologie węglowe;
– rozwiązania organizacyjne lyb programistyczne służące oszczedności energii;
– technologie odnawialnych źródeł energii;
– technologie wodościekowe;
– technologie energooszczedne;
– technologie gospodarki odpadami.
Więcej informacji o “Akceleratorze” można znaleźć na stronie internetowej projektu – greenevo.gov.pl.

Redakcja reo.pl

fot. Konferencja prasowa, fot.: greenevo.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here