Drozapol-Profil kupił drugi projekt farmy wiatrowej


Zarząd Drozapol-Profil S.A. poinformował, że 18 grudnia 2012 roku spółka celowa DP Wind 2, której Drozapol-Profil jest jedynym udziałowcem, nabyła od spółki Windprojekt kolejny projekt farmy wiatrowej.

Spółka DP Wind 2 kupiła projekt farmy o mocy 10 MW, zlokalizowanej w województwie opolskim.

Szacowane nakłady netto na wybudowanie tej farmy, uwzględniające kupno projektu, prace budowlano-montażowe oraz koszt turbin, wynoszą około 70 mln zł, z czego ok. 25 proc. ( tj. około 17,5 mln zł) finansowane będzie ze środków własnych Drozapol-Profil i ewentualnych innych udziałowców DP Wind 2. W związku ze sporym zainteresowaniem inwestorów realizowanymi przez spółki celowe projektami – jeszcze w ramach dotychczas obowiązujących, bardziej korzystnych przepisów – nie wyklucza się zaangażowania kapitałowego dodatkowych udziałowców.

Jak poinformował zarząd Drozapol-Profil, pozostała kwota niezbędna do sfinansowania projektu, podobnie jak w pierwszym projekcie, realizowanym przez spółkę DP Wind 1, zostanie pozyskana z kredytu bankowego, środków nowych udziałowców lub ewentualnie z emisji obligacji.

Środki niezbędne na zakup projektu wniesione zostały przez Drozapol-Profil w postaci pożyczki do DP Wind 2. Po podpisaniu umowy kredytowej z bankiem pożyczka ta może zostać zamieniona w całości lub w części na udziały, w zależności od szczegółowych ustaleń z bankiem i zasili w takim przypadku kapitał spółki.

Spółka planuje zakończenie inwestycji na 2013 rok, jeszcze w ramach obowiązujących dotychczasowych bardziej korzystnych przepisów, czyli przed przyjęciem projektu ustawy o OZE.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem do końca roku 2013 Drozapol-Profil poprzez swoje spółki celowe – DP Wind 1 i DP Wind 2 – sfinalizuje budowę i uruchomi dwie farmy o łącznej mocy 18 MW.

 

Redakcja reo.pl

Spółka planuje zakończenie inwestycji na 2013 rok, fot. Gurit Composites/CC BY-ND 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here