Domowa elektrociepłownia od Panasonica


Firma Panasonic wprowadza na europejski rynek nowoczesne ogniwo paliwowe ENE FARM, przeznaczone dla gospodarstw domowych.

Ogniwa paliwowe jeszcze do niedawna stosowane były wyłącznie w sondach i statkach kosmicznych. Z czasem ich użyteczność doceniły firmy produkujące m.in. urządzenia mobilne. Teraz, dzięki firmie Panasonic, ta nowoczesna i energooszczędna technologia “wchodzi pod strzechy”. Dzięki urządzeniu ENE FARM, które działa jak mała elektrociepłownia, będziemy mogli korzystać z energii elektrycznej i ciepła wytworzonego we własnych domach. ENE FARM wytwarza elektryczność dzięki reakcji chemicznej między tlenem a wodorem. Ciepło jest produktem ubocznym tego procesu. Tym sposobem możemy ogrzać dom i wodę. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że wytwarzanie energii we własnym domu oznacza brak jakichkolwiek strat przesyłowych, a to oznacza większe oszczędności i mniej szkód dla środowiska.

Ogniwa ENE FARM pojawiły się w sprzedaży już w 2009 roku, ale tylko na rynku japońskim. Z racji dużego zainteresowania Panasonic zdecydował się jednak przygotować ten produkt także dla klientów z Europy. Obecnie nad jego dostosowaniem pracuje cały zespół japońskich i europejskich specjalistów. Prace nad ENE FARM prowadzone są w nowym Biurze Rozwoju Ogniw Paliwowych Panasonic, w niemieckim Langen.

W 2018 roku Panasonic obchodzić będzie swoje setne urodziny. Szefowie firmy deklarują, że do tego czasu staną się najbardziej ekologicznym producentem elektroniki.

źródło: muratorplus.pl za Panasonic

fot.:Panasonic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here