Dofinansowano 19 projektów OZE na Podlasiu kwotą 29 mln zł

Zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania kwotą 29,2 mln zł 19 projektów z segmentu OZE o wartości prawie 64,9 mln zł.

– Zarząd województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego podjął decyzję o przyznaniu kolejnych dotacji na inwestycje w energię odnawialną. Zwiększył też budżet konkursu, co pozwoliło na dofinansowanie większej liczby projektów – podał urząd.

Wartość wszystkich przedsięwzięć to prawie 65 mln zł, a dofinansowanie z RPO wynosi 29,2 mln zł.
W wyniku konkursu, trwającego od 14 grudnia ubiegłego roku do 31 stycznia 2013 roku, fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego zasilą łącznie 19 projektów zgłoszonych przez firmy i jedną gminę – Ciechanowiec.

Urząd podał, że większość inwestycji przedsiębiorców dotyczy budowy instalacji fotowoltaicznych, natomiast w Ciechanowcu samorząd wykorzysta odnawialne źródła energii w budynkach użyteczności publicznej. – Pompy ciepła zostaną zamontowane w dwóch kościołach, a w budynku gimnazjum dodatkowo również kolektory słoneczne – poinformował urząd.

Największe dofinansowanie, w kwocie 4,8 mln zł otrzyma firma Green Energy na budowę biogazowni rolniczej o mocy docelowej 1,9 MW. Wartość projektu to 9,9 mln zł.

Na liście rezerwowej znalazło się 7 inwestycji, które będą miały szanse na otrzymanie dotacji w przypadku pojawienia się oszczędności – podał też urząd.

 

MZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here