Dofinansowanie dla MŚP na efektywność energetyczną do końca roku

Jeszcze do końca 2015 roku mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z dofinansowania projektów poprawiających efektywność energetyczną – informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

NFOŚiGW udziela dofinansowania w ramach programu „Efektywne wykorzystanie energii Część 3) Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiębiorstwach”, w formie dotacji na częściową spłatę kapitału kredytów bankowych. Kredytów takich udzielają: BNP Paribas Bank Polska, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Ochrony Środowiska oraz Idea Bank.

Aktualnie banki zawarły już 9 umów kredytowych na finansowanie energooszczędnych inwestycji w MŚP. Przekazanie środków na dotacje dla pierwszego beneficjenta programu, NFOŚiGW przewiduje na czerwiec 2015 r.

Wsparciem obejmowane są inwestycje, które służą energooszczędności w działalności przedsiębiorstwa, również poprzez termomodernizację.

Dodatkowe wsparcie obok dotacji NFOŚiGW oferuje Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju w formie pomocy technicznej na poziomie przygotowania, realizacji i weryfikacji inwestycji.

Redakcja reo.pl

źródło: NFOŚiGW
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here