DM PKO BP: Tauron zwiększy inwestycje w OZE i generację gazową


Analitycy DM PKO BP oczekują modyfikacji programu inwestycyjnego Taurona i zwiększenia inwestycji w jednostki gazowe i odnawialne źródła energii (OZE), wynika z raportu domu maklerskiego.

– Oczekujemy modyfikacji programu inwestycyjnego na rzecz odejścia od budowy dużych bloków węglowych w stronę jednostek gazowych w kogeneracji i OZE – informują analitycy DM PKO BP.

Nieoficjalnie wiadomo, że do 2020 roku Tauron chce wytwarzać minimum 10 proc. energii z OZE.

Obecnie spółka jest w trakcie aktualizacji swojej strategii. Prezes Dariusz Lubera wielokrotnie informował, że choć modyfikacja planów w zakresie OZE powinna uwzględniać nowe przepisy w tym zakresie, nie można wykluczyć, że Tauron może zaktualizować strategię pomijając na razie segment OZE, jeśli wejście ustawy o OZE będzie się opóźniać.

Według obecnej strategii Grupa Tauron w obszarze OZE zakłada zwiększenie mocy zainstalowanej do 800 MW do roku 2020. Priorytetem jest energetyka wiatrowa i wodna, jednak w zależności od wyników analizy i monitoringu rynku OZE spółka będzie podejmowała decyzje o dywersyfikacji źródeł odnawialnych inwestując w najbardziej atrakcyjne obszary.

Tauron posiada obecnie ogólem 5283 MWe i 2444 Mwt.

 

Marcin Zaremba

Priorytetem dla Taurona jest energetyka wiatrowa i wodna, fot. partacz/sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here