DM BZWBK ocenia pozytywnie inwestycje w lądowe farmy wiatrowe

Dom Maklerski BZWBK ocenia pozytywnie inwestycje w lądowe farmy wiatrowe – wynika z komentarza DM do zapowiedzi przejęć i dalszych inwestycji prowadzonych przez Polish Energy Partners (PEP).

– Na obecnym etapie widzimy niskie ryzyko dla perspektyw rozwoju farm wiatrowych na lądzie oraz wysokie ryzyko dla farm budowanych na morzu oraz dla jednostek opalanych węglem kamiennym – podkreśla Paweł Puchalski z DM BZWBK w komentarzu.

Ostatnio działający w segmencie OZE Polish Energy Partners (PEP), z uwagi na pojawiające się okazje inwestycyjne, poprawiające się otoczenie makroekonomiczne i regulacyjne dotyczące prowadzenia inwestycji w sektorze energetycznym (w tym szczególnie w obszarze energetyki odnawialnej) oraz możliwości finansowania projektów, zapowiedział, że rozważa poszerzenie zakresu działalności grupy kapitałowej spółki poprzez przejęcia aktywów w tych obszarach.

PEP poinformował, że projekt przejmowania aktywów dotyczy też przejęcia części aktywów energetycznych będących własnością jego pośredniego większościowego akcjonariusza – Polenergia Holding, przy założeniu utrzymania przez Polenergia pozycji większościowego akcjonariusza PEP.

Ponieważ realizacja przez spółkę długoterminowego programu inwestycyjnego wymagać będzie pozyskania dodatkowego kapitału, PEP rozważa pozyskanie kapitału z rynków dłużnych, jak również od dotychczasowych akcjonariuszy i innych inwestorów.

PEP nadal dewelopuje projekty farm wiatrowych z portfolio projektów na ok. 1000 MW. Ich ukończenie jest planowane w latach 2014-2021. Spółka chce w 2014 roku wydać ok. 486 mln zł, głównie na budowę i dewelopment FW.

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here