"DGP": Zakończył się nabór projektów narodowego samochodu elektrycznego


O północy z poniedziałku na wtorek skończył się czasnadsyłania projektów polskiego auta elektrycznego. Laureatów poznamy wewrześniu, ponieważ prototyp pojazdu ma powstać już w przyszłym roku – informuje”Dziennik Gazeta Prawna”.

Przedstawiciele ElectroMobility Poland są zadowoleni zzainteresowania konkursem na narodowy samochód elektryczny – pisze”DGP”. Organizatorzy imprezy nie chcą jeszcze ujawnić liczbyprojektów, które już wpłynęły. Jak zaznacza Aleksandra Baldys, rzeczniczkaprasowa EMP, koncepcje nadwozia przesyłają nie tylko miłośnicy motoryzacji czystudenci uczelni technicznych, lecz także profesjonalne biura projektowe.

Jak czytamy we wtorkowym wydaniu “DGP”, konkursmiał nas przybliżyć do realizacji planu rządowego zakładającego, że do 2025 r.po Polsce będzie jeździło milion pojazdów na prąd. Jednak w ocenie ekspertówsam konkurs do wzrostu liczby elektrycznych samochodów na naszych drogach sięnie przyczyni. Zdaniem dr. Macieja Bukowskiego i Aleksandra Śmigielskiego,ekspertów think tanku WiseEuropa, cytowanych przez “DGP”, projekt nieprzystaje do rzeczywistych nakładów czasu i kapitału niezbędnych douruchomienia masowej produkcji nowej marki w branży motoryzacyjnej.

 

 

PAP

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here