Deutsche Bank nie będzie już inwestować w węgiel


Największy bankNiemiec ogłosił rezygnację z nowych inwestycji w projekty węglowe w ramachzobowiązań wynikających z porozumienia paryskiego.

Deutsche Bank i jego spółki zależne nie będzie finansowaćnowych projektów związanych z elektrowniami węglowymi i wydobyciem węgla. Natomiastwsparcie dla już rozpoczętych projektów będzie stopniowe zmniejszane –poinformowano w komunikacie.

Decyzja o wycofaniu się z inwestycji węglowych wynika zzeszłorocznego zobowiązania podczas szczytu klimatycznego w Paryżu, dotyczącegowalki z globalnym ociepleniem. Ponad 400 prywatnych i rządowych organizacjipodpisało wtedy porozumienie, w którym zadeklarowana zwiększenie wysiłków narzecz ograniczenia wzrostu temperatury do 2 st. C powyżej poziomu sprzed epokiprzemysłowej.

Deutsche Bank nie jest pierwszą instytucją, która zadeklarowałazaprzestanie finansowanie węgla. Wcześniej uczyniły to m.in.: Bank of America, funduszeRockefellera czy prestiżowych amerykańskich uniwersytetów jak Stanford czyGeorgetown. Decyzje o odejściu węgla podejmują także poszczególne kraje, np.Finlandia i Kanada.

REO.pl
fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here