Debata w gronie ministrów na Poleko


Po raz drugi na targach Poleko odbędzie się debata ministrów środowiska pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”, w której wezmą udział: Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak, Jan Szyszko oraz Stanisław Żelichowski.

Pierwsza konferencja pt. „Ekologia w jedności z ekonomią” odbyła się podczas ubiegłorocznych targów Poleko. Jest to cykl corocznych wydarzeń pokazujących konieczność i możliwości silniejszego wpisywania ochrony środowiska w sferę gospodarki. Debiut tego wydarzenia w roku ubiegłym wypadł doskonale.

Rok 2014 jest bardzo ważnym dla Polski czasem – obchodzimy w nim bowiem 25 lat odzyskania przez nasz kraj suwerenności politycznej i gospodarczej. W tym roku również Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej świętuje 25-lecie działalności, w trakcie której przeprowadził inwestycje środowiskowe mające istotny wpływ na aktywizację procesów gospodarczych w kraju.

Debata będzie wiec stanowiła okazję, aby na harmonizowanie ekologii i ekonomii spojrzeć z perspektywy 25 lat bezprecedensowych zmian w obu tych dziedzinach. Moderatorem konferencji, która oficjalnie otwierać będzie 26-edycję targów POLEKO będzie prof. Andrzej Mizgajski.

Debata odbędzie się 14 października 2014, podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko w Pawilonie 15, sala 1.C, wstęp wolny dla uczestników targów.

 

 

fot. Poleko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here